?> ?>

ORTONYKSJA, KLAMRY, WRASTAJĄCE PAZNOKCIE

Stopy w zakresie pielęgnacji są niestety często zapominaną częścią ciała i nie poświęca się im wystarczająco dużo uwagi. Najczęściej przypominają o sobie dopiero wtedy, gdy pojawią się pewne dolegliwości, które zaczynają być uciążliwe, jak wrastające paznokcie czy odciski. Kłopotów ze stopami może być wiele – od przesuszonej skóry stóp, do zmian grzybiczych oraz innych problemów, zarówno tych bolesnych jak i natury estetycznej.

Jeżeli regularna wizyta u podologa nie jest w Twoim zwyczaju, warto to zmienić, aby zadbać o zdrowie i piękno stóp, nawet jeżeli nie odczuwamy bólu lub nie zauważamy problemów. To jedyna metoda do poprawy ogólnego stanu zdrowia stóp oraz ich estetycznego wyglądu.

wizyta u podologa

W RevitaMed specjaliści podolodzy Szczecin skupiają się na rozpoznaniu problemów związanych ze stopami, oferując nowoczesne i profesjonalne zabiegi, dzięki którym skutecznie zadbasz o stopy i paznokcie. Indywidualnie dobierane terapie, nowoczesny sprzęt i obszerna wiedza, nie tylko z zakresu podologii, ale i nauk pokrewnych związanych z dziedzinami wpływającymi na zdrowie stóp pozwala na kompleksowe podejście do każdego przypadku.

Oferujemy między innymi:

– Konsultacje

Zapraszamy na konsultacje ze specjalistami z dziedziny podologii, którzy ocenią stan i potrzeby Twoich stóp oraz paznokci. Jeżeli zauważyłeś problem, jak pękająca skóra stóp, wrastające paznokcie, przebarwienia, łamliwość paznokci u stóp – oznacza to, że wymagają natychmiastowej pielęgnacji lub nawet profesjonalnego leczenia.

W RevitaMed korzystamy ze sprawdzonych metod oraz technik, które dobieramy indywidualnie do każdego przypadku, aby w jak najkrótszym czasie uzyskać optymalne rezultaty i pozwolić Ci cieszyć się zdrowymi i dobrze wyglądającymi stopami. Ortonyksja, taping podologiczny, opracowanie paznokci u stóp i wiele innych zabiegów, które oferuje nasz zespół ekspertów. Poznaj całą ofertę zabiegów podologicznych i skontaktuj się z nami.

– Zdrowie i pielęgnacja stóp – zabiegi podologiczne Szczecin:

 • Taping podologiczny
 • Dezynfekcja obuwia
 • Zmiany skórne: modzele, odciski, rozpadliny
 • Tamponada/opatrunek z preparatem
 • Proteza paznokcia „Unguisan”
 • Zabieg podologiczny
 • Ortoza indywidualna
 • Opracowanie paznokci zdrowych
 • Opracowanie paznokci zmienionych chorobowo
 • Elektrokoagulacja brodawki wirusowej (kurzajki)/ włókniaków
 • Diagnostyka komputerowa stóp
 • Badania laboratoryjne
 • Leczenie wrastających paznokci

KRÓTKO O PODOLOGII – PODOLOGIA SZCZECIN

Podologia jest dziedziną medycyny skupiającą się na obszarze nóg i stóp. Specjalistą w tej dziedzinie jest podolog, który zajmuje się profilaktyką, diagnostyką, leczeniem i rehabilitacją patologii stóp. Dziedzina ta obejmuje wiele obszarów nauki, aby poznać współzależności i przyczyny schorzeń stóp oraz pozwolić dobrać odpowiednią metodę rozwiązania problemów ze stopami. Obecnie podolodzy spotykają się często z problemami takimi jak: wrastające paznokcie, choroby paznokci, pękająca skóra stóp, odciski, nagniotki, brodawki na stopach. Obszerna wiedza z zakresu dermatologii i dziedzin pokrewnych pozwala podologom nie tylko na skuteczną pielęgnację stóp, ale również pomoc w odzyskaniu zdrowego wyglądu. Szacuje się, że ponad połowa zgłaszanych problemów ze stopami dotyczy paznokci, bardzo często ich wrastania lub pękania. Poznaj problemy z paznokciami u stóp, z jakimi możesz się spotkać i sprawdź, jak możemy pomóc.

Problemy z paznokciami u stóp:

 • – wrastające paznokcie
 • – przerośnięte lub zgrubiałe paznokcie
 • – przebarwienia płytki paznokci
 • – krwiaki podpaznokciowe
 • – grzybica paznokci

To tylko kilka głównych problemów, z którymi nasi specjaliści podologia Szczecin doskonale sobie radzą, a widoczne rezultaty poprawiają komfort życia i samopoczucie pacjentów RevitaMed. Wśród nowoczesnych i skutecznych terapii problematycznych paznokci u stóp często stosujemy klamry ortonyksyjne, jeżeli nasz pacjent zgłasza wrastające paznokcie. Jak poradzić sobie z wrastającymi paznokciami? Przeczytaj poniżej o tej dolegliwości i naszych sprawdzonych metodach leczenia.

JAK ROZPOZNAĆ WRASTAJĄCE PAZNOKCIE?

Jeżeli nie jesteś pewien czy ból, który odczuwasz lub czy zauważone zmiany wokół paznokcia są powodem wrastających paznokci, dowiedz się, jak rozpoznać wrastający paznokieć, abyś jak najszybciej mógł podjąć właściwe kroki do pozbycia się problemu. Wrastający paznokieć u stopy to stan, który pojawia się, gdy krawędź paznokcia wbija się w miękką tkankę palca, powodując zaczerwienienie, ból, stan zapalny, a czasem nawet infekcję.

Ta patologia dotyczy najczęściej dużego palca, chociaż może wystąpić również na każdym innym palcu. Paznokieć wrasta się zarówno bocznymi krawędziami, jak i przednią krawędzią, w zależności od przypadku.

Objawy wrastającego paznokcia:

 • – zaczerwienienie wokół paznokcia
 • – obrzęk, który może prowadzić do infekcji palca
 • – ból i nadwrażliwość

Jeżeli zaobserwowałeś u siebie którykolwiek z powyższych objawów, wizyta u podologa powinna nastąpić jak najszybciej. Tylko właściwa ocena i odpowiednio dobrane zabiegi uwolnią Cię od problemu. W przeciwnym razie narażasz się na powikłania, wymagające nawet ingerencji chirurgicznej.

SKUTECZNE METODY NA WRASTAJĄCE PAZNOKCIE SZCZECIN?

Wśród metod na wrastające paznokcie zabieg chirurgiczny jest ostatecznością. Czasami nie da się go uniknąć, ale jeżeli wystarczająco wcześnie zgłosisz się do specjalisty podologa – istnieje duża szansa, że zastosuje on metodę, która szybko i nieinwazyjnie wyeliminuje problem wrastających paznokci. Taką metodą jest ortonyksja.

Ortonyksja Szczecin

Ortonyksja Szczecin – co to jest? Ortonyksja to nowoczesna i skuteczna metoda w rękach podologa. Leczenie wrastających paznokci polega w tej metodzie na zastosowaniu klamry ortonyksyjnej. Jej zadaniem jest niwelowanie wypukłości płytki paznokcia w celu korekcji kierunku wzrostu.

Klamry ortonyksyjne to idealne rozwiązanie, z którego mogą skorzystać osoby w każdym wieku, nie narażając się na konieczność rekonwalescencji czy ograniczenia swojej mobilności.

Całkowity czas trwania konsultacji z założeniem klamry ortonyksyjnej trwa nie więcej niż 45 minut, a rezultaty widoczne i odczuwalne są stopniowo. Ortonyksja to leczenie wymagające systematyczności i czasu, ale rezultaty są trwałe, a w przypadku zabiegów chirurgicznych problem wrastających paznokci może się ponowić.

Wrastające paznokcie Szczecin leczone klamrami to szansa na uniknięcie zabiegu chirurgicznego i jest zabiegiem bezbolesnym, co doceniają wszyscy pacjenci. Założenie klamry ortonyksyjnej nie wymaga znieczulenia i jest całkowicie bezpieczne, ponadto pozwala kontynuować swój dotychczasowy styl życia bez wyrzeczeń.

Jeżeli cierpisz na wrastające paznokcie zgłoś się do RevitaMed, a ustalimy skuteczny plan działania oraz omówimy praktyczne wskazówki w celu jak najszybszego pozbycia się problemu. Zaufaj wiedzy i doświadczeniu naszych specjalistów podologów, którzy z zaangażowaniem podejmują się każdego wyzwania i ważne jest dla nich zdrowie Twoich stóp.

CO POWODUJE WRASTANIE PAZNOKCI? 

Jak już wiemy, wrastające paznokcie mogą skutecznie uprzykrzyć życie. Brzegi paznokci wrastające się do wewnątrz palca powodują ból, stan zapalny i zaczerwienienie, co może skutkować poważną infekcją. To nie jedyne zagrożenie wynikające ze zbytniego zwlekania z wizytą u specjalisty. Stan zapalny może doprowadzić do przerostów i zwłóknień opuchniętych wałów paznokciowych, co wymagać będzie ingerencji chirurga podologicznego.

Warto więc zadbać o profilaktykę stóp, aby nie mieć problemu z wrastającymi paznokciami, ani odciskami czy modzelami. Wbrew pozorom profilaktyka nie jest wymagająca, bo opiera się głównie na wygodzie dla stóp, czyli również naszej własnej.

Poznaj przyczyny wrastania paznokci:

 • – zbyt wąskie i ciasne obuwie, które nadmiernie ściska palce, takie jak buty na wysokim obcasie, buty w szpic lub ze zwężanym noskiem.
 • – za luźne obuwie, które wymusza nienaturalne ułożenie stóp, bądź podtrzymywania ich przykurczonymi palcami stóp również może przyczynić się wrastaniu paznokci
 • – nieprawidłowe obcinanie paznokci – najczęściej obcinanie zbyt krótko, bądź zaokrąglając krawędzie
 • – deformacje stopy lub palców
 • – urazy palców, bądź stóp
 • – predyspozycje indywidualne

Aby określić dokładną przyczynę wrastania paznokci, należy udać się do podologa. Specjalista najdokładniej oceni konkretny przypadek poprzez analizę paznokcia i wywiad podologiczny. Podolog Szczecin z zespołu specjalistów RevitaMed z pewnością pomoże skutecznie usunąć problem i zaleci właściwe postępowanie, aby uniknąć wrastania paznokci. Zadbaj również sam o maksymalny komfort swoich stóp, aby były zdrowe i atrakcyjne. Dowiedz się co robić, aby paznokcie się nie wrastały.

JAK ZAPOBIEGAĆ WRASTANIU PAZNOKCI?

Wrastające paznokcie to nie tylko problem estetyczny, ale również natury medycznej. Warto podjąć wszelkie sposoby, aby uniknąć tego bolesnego kłopotu. Oprócz regularnych wizyt u podologa pamiętaj o przestrzeganiu poniższych wskazówek, dzięki którym wrastanie paznokci nie będzie zaburzało komfortu chodzenia i piękna Twoich stóp.

wrastające paznokcie

Obuwie – wybieraj wygodne, dopasowane rozmiarem oraz szerokością buty. Właściwy rozmiar jest kluczem do wygodnego chodzenia nawet cały dzień. Dobrej jakości buty oferują duży wybór rozmiarów, w których odnajdziesz właściwy dla swoich nóg. Ważna jest również szerokość buta, na którą zwraca się mniejszą uwagę, a która należy do przyczyn wrastania paznokci. Jeżeli musisz korzystać z butów na obcasie lub innych butów wizytowych zredukuj czas ich noszenia do bezwzględnego minimum.

Obcinanie paznokci – jak prawidłowo przycinać paznokcie: właściwa technika przycinania paznokci u stóp to najlepszy sposób, aby zapobiec ich wrastaniu. Należy to robić za pomocą obcinaczek do paznokci lub prostych nożyczek, nigdy zakrzywionych. Sprawdzoną metodą jest obcinanie paznokci po namoczeniu, kiedy zmiękną. Najważniejsze, aby obcinać je prosto, nie zaokrąglając oraz niezbyt krótko.

Jeżeli napotkasz jakiekolwiek problemy ograniczające możliwość odpowiedniego zadbania o paznokcie, udaj się do specjalisty. Profesjonalny pedicure pozwoli uniknąć problemu wrastających paznokci i przy okazji poprawi wygląd stóp. Pielęgnacja paznokci u stóp jest szczególnie ważna u osób chorych na cukrzycę, ponieważ istnieje ryzyko wystąpienia jednego z najgroźniejszych powikłań, tzw. stopy cukrzycowej. Osoby te powinny mieć regularnie badane stopy.

Korzystając z naszej strony, akceptujesz nasz regulamin. Oświadczasz, że jesteś świadomy używania przez nas plików cookie i podobnych technologii w celu ulepszania i dostosowania treści oraz analizy ruchu.