?> ?>

Usuwanie odcisków Szczecin

PROFESJONALNE USUWANIE ODCISKÓW

Poszukujesz miejsca, gdzie bezpiecznie usuniesz odciski? Zespół specjalistów RevitaMed oferuje swoją rozległą wiedzę i doświadczenie, aby móc przeprowadzić skuteczne usuwanie odcisków i uwolnić Cię od bolesnych i nieestetycznych zmian na stopach.

RevitaMed oferuje: zabieg na zmiany skórne: modzele, odciski, rozpadliny, który skutecznie rozwiąże problem Twoich stóp. Specjaliści doradzą odpowiednie sposoby pielęgnacji oraz umówią Cię na wizytę kontrolną, aby skontrolować regenerację stopy po usunięciu odcisków. Dowiedz się więcej na temat usuwania odcisków oraz tego jak ich unikać.

CZYM SĄ ODCISKI I JAK POWSTAJĄ?

Odciski są bardzo częstą i dobrze znaną dolegliwością populacji. W rzeczywistości około 3 na 10 osób cierpi na nie prawie codziennie, ale czy wiesz o nich wszystko? Wiesz jak leczyć odciski i skutecznie je eliminować? Popularność odcisków może powodować, że są bagatelizowane, jednak takie podejście skutkuje tym, że odciski boleśnie dają o sobie znać i wpływają na nieestetyczny wygląd stóp. Wiemy, jak wyglądają, możliwe, że posiadamy je na stopach my lub nasi bliscy, ale tak naprawdę co to są odciski?

usuwanie odcisków

Odciski, znane również pod nazwą nagniotki czy modzele to nic innego jak odpowiedź naszego ciała na nadmierne tarcie lub nacisk pewnych części stóp. To naturalna reakcje objawiająca się pojawieniem zgrubień lub obszarów zrogowaciałej skóry widocznej i wyczuwalnej na powierzchni stóp. Najbardziej narażone miejsca na pojawienie się odcisków to palce stóp, podeszwa stopy oraz pięty. Bywa, że odciski pojawiają się w innych miejscach w zależności od indywidualnych predyspozycji. Nie wszystkie odciski są takie same, niektóre są bolesne innej mniej. Poznaj rodzaje odcisków, aby wiedzieć, z czym się zmagasz.

Objawy odcisków:

  • gruba lub stwardniała miejscowo skóra
  • suchość skóry
  • skóra szorstka w dotyku
  • żółtawy lub szarawy kolor
  • nacisk, ból lub dyskomfort podczas dotykania, pocierania lub podczas chodzenia.

RODZAJE ODCISKÓW

Podstawowa klasyfikacja odcisków ogranicza się do stwierdzenia czy są to odciski miękkie, czy twarde. Odciski twarde to zazwyczaj bolesne zmiany, które są łatwo wyczuwalne, ponieważ wystają poza powierzchnię stopy. Mają żółtawy kolor i korzeń, który przy ucisku powoduje dolegliwości bólowe. Miękkie odciski również mogą być bolesne, jednak z uwagi na brak korzenia znacznie mniej. To stwardniałe obszary skóry stopy o zmienionym kolorze.

Powyżej opisane rodzaje odcisków to bardzo ogólny podział, dlatego tak ważna jest opinia specjalisty podologa, który nie tylko rozpozna odcisk, ale również będzie wiedział jak przeprowadzić trwałe usuwanie odcisków oraz zaleci odpowiednie postępowanie, aby bolesne zmiany nie pojawiły się ponownie. Odciski dzielą się nie tylko ze względu na twardość, ale również obszar powstawania, wygląd i pochodzenie. Każdy odcisk to jednak problem skórny i trzeba pamiętać o tym, że ignorowanie odcisków, może tylko pogorszyć ich stan i utrudnić usuwanie odcisków. Najważniejsze jest, aby wiedzieć, jak powstają odciski i móc unikać tych bolesnych i nieestetycznych zmian.

DLACZEGO POWSTAJĄ ODCISKI NA STOPACH?

Każdy z nas potrafi wskazać chociaż jeden z powodów, przez które pojawiają się odciski na stopach. Najpopularniejszym winowajcom jest nieprawidłowo dobrane obuwie, ale nie tylko. Wiedząc, że odcisk to zgrubiała na wskutek ucisku lub tarcia skóra możemy wskazać kilka innych powodów. Aby zapobiegać powstawaniu odcisków, należy wiedzieć, dlaczego powstają odciski, aby wyeliminować ryzyko i uniknąć koniecznego zabiegu, jakim jest usuwanie odcisków Szczecin.

Poniżej poznasz kilka najczęstszych przyczyn powstawania odcisków na stopach:

OBUWIE

Zbyt wąskie obuwie to główny winowajca bolesnych zmian. Buty z wąską cholewką sprzyjają pojawianiu się odcisków, ponieważ ściskają naszą stopę, która narażona jest na powtarzalne tarcie, a także uciskają palce, które ocierając się o siebie, aktywują reakcję obronną skóry w postaci twardnienia warstw naskórka. Buty na obcasie, buty wyjściowe i wykonane ze sztucznych materiałów, które nie dostosowują się do kształtu stopy, wymuszają nienaturalne ułożenie stopy i niezdrowy ucisk, dlatego ich noszenie należy ograniczy

wąskie obuwie

 

SKARPETKI

Skarpetki pełnią funkcję bariery między skórą stopy a obuwiem, w chłodne dni są wskazane i mogą być pomocne w uniknięciu odcisków, chroniąc stopę, a zwłaszcza palce przed ocieraniem się skóry o wnętrze buta. Jeżeli jednak są źle założone lub zbyt grube, tworząc fałdy, mogą spowodować nie tylko dyskomfort podczas chodzenia, ale również odciski na stopach. Nakładając skarpetki, załóż je prawidłowo i upewnij się, że nie są zbyt grube do wybranego obuwia.

NIEPRAWIDŁOWY CHÓD LUB BIEG

Każdy z nas ma swój własny sposób i styl chodzenia. Zupełnie inaczej stawiamy i obciążamy stopy, a często nawet inaczej eksploatujemy każdą ze stóp. Odciski powodują bardzo często nieprawidłowy sposób stąpania. Nieprawidłowe chodzenie może wynikać z problemów ortopedycznych lub urazów, jednak jeżeli zauważysz tę prawidłowość, którą sygnalizują odciski na stopie lub jednej ze stóp przeanalizuj sposób chodzenia. Z odciskami borykają się również biegacze. Intensywny nacisk na podeszwę stóp i teren o różnym stopniu trudności to czynnik, co powoduje powstawanie odcisków. Warto zadbać o dobrej jakości obuwie sportowe.

BRAK NAWILŻENIA

Skóra stóp wymaga takiego samego nawilżania jak skóra dłoni czy twarzy i całego ciała, o czym często zapominamy. Pojawiające się odciski na stopach nie zawsze sugerują konieczność zmiany obuwia, a często przesuszoną, zrogowaciałą skórę, o którą należy prawidłowo zadbać. Najbardziej narażona na przesuszenie, a nawet pękanie jest skóra pięt, ponieważ występuje tam nagromadzenie naskórka i martwych komórek. Odcisk na pięcie może być spowodowany brakiem nawilżania skóry stóp oraz nieregularnego pozbywania się zrogowaciałego naskórka.

INNE PATOLOGIE

Powody powstawania odcisków nie zawsze są oczywiste i łatwe do określenia. Są osoby, które mają większe predyspozycje do pojawiania się modzeli, a są takie, które mimo intensywnego narażania swoich stóp cieszą się gładką i zdrową skórą. Czasami wpływ na odciski ma budowa stopy, czyli czynnik niezależny od nas, ale znacznie częściej powody odcisków są łatwe do wyeliminowania przez zwykłą zmianę obuwia, pielęgnację stóp czy korektę postawy.

DLACZEGO ODCISKI BOLĄ?

Stopy to niezwykle delikatna część ciała. Wiele zakończeń nerwowych na naszych stopach sprawia, że mimo tego, iż codziennie muszą dźwigać ciężar naszego ciała, są delikatne i czułe. Niektóre pojawiające się nagniotki na stopach posiadają twardy korzeń lub rdzeń, który podczas ucisku podrażnia wewnętrzne, mocno unerwione warstwy powodując ból o różnym natężeniu. Mocno wypukły odcisk na stopie o dużej twardości można porównać do uporczywego kamienia, który wpadł do buta. Bolesne odciski to często powód pojawienia się stanu zapalnego, dlatego nie ignoruj ich i skorzystaj z porady podologa jak tylko to możliwe. Może okazać się konieczne usuwanie odcisków, aby pozbyć się bólu.

CZY ODCISKI DA SIĘ WYLECZYĆ?

To bardzo złożone pytanie, a odpowiedź na nie zależy od indywidualnego przypadku. Niewielkie odciski miękkie można próbować usunąć poprzez regularne usuwanie zrogowaciałego naskórka za pomocą peelingów lub pilników czy pumeksów. Pamiętaj jednak, że taki zabieg wymaga zachowania wysokich standardów higieny, aby nie pogorszyć swojego stanu. Istnieje też możliwość, że odciski na stopach odnowią się w krótkim czasie, jeżeli nie dowiemy się, jaki jest powód powstawania odcisków. W przypadku odcisków z korzeniem twardych i bolesnych konieczna jest ocena i najczęściej ingerencja lekarza lub podologa, ale w bezpieczny i jak najmniej bolesny sposób przeprowadzić usuwanie odcisku. Jeżeli ból jest bardzo mocny, można go nieco złagodzić poprzez noszenie miękkiej, grubej skarpetki do momentu wizyty u podologa. W przypadku odcisków umiejscowionych między palcami jedyną skuteczną metodą leczenia jest ortoza wykonywana na wymiar u podologa. Ortoza indywidualna to w pełni dopasowany do przestrzeni międzypalcowej środek terapii podologicznej, dzięki któremu jest możliwość skorygowania deformacji, zmniejszenia bólu, a także zabezpieczenia skóry przed ponownym uciskiem czy otarciami powodującymi odciski.

ODCISKI – JAK ZAPOBIEGAĆ?

Istnieją pewne wskazówki i zasady, których możemy przestrzegać, aby odciski na stopach nie były naszym problemem lub, aby nie powstawały ponownie po usunięciu. Poznaj je i zwiększ swoje szanse na zdrowe i piękne stopy.

Dobrze dopasowane i wygodne obuwie

To podstawowa zasada zdrowych stóp. Obuwie musi być wygodne, odpowiednio szerokie, aby stopa, ani palce nie były uciskane, a także wykonane z wysokiej jakości materiałów. Jeżeli nie możesz uniknąć sztucznych lub sztywnych materiałów, zadbaj o dobrą wkładkę do buta. Ważne jest także, aby nie nadużywać butów na wysokim obcasie, które często powodują u kobiet nagniotki na stopach.

Zaleca się również częste zmiany noszonego obuwia, aby stopy nie były poddawane uciskom w tych samych miejscach. Często niewyczuwalne i niebolesne uciski po długotrwałym, codziennym noszeniu mogą przerodzić się w bolesne odciski.

Regularnie odwiedzaj podologa

Jeżeli masz tendencję do odcisków lub zauważyłeś jakikolwiek problem ze skórą stóp wczesna wizyta u profesjonalnego podologa pozwoli szybko uporać się z problemem. Prawidłowa diagnoza i leczenie we wczesnym etapie problemu pozwoli uniknąć długotrwałego leczenia lub często nieprzyjemnych zabiegów, a także zagwarantuje atrakcyjnie wyglądające stopy bez odcisków.

Higiena podstawą zdrowia skóry stóp

Właściwa higiena stóp uchroni nas przed infekcjami zarówno skóry jak i paznokci. Myj stopy dokładnie regularnie, ponadto po kąpieli dokładnie je osuszaj, skupiając się na przestrzeniach między palcami. Obserwacja stanu skóry podczas codziennej higieny sprawi, że odciski Cię nie zaskoczą i w porę zauważysz niepokojące zmiany.

peeling stóp

Nawilżanie i peeling stóp

Peeling stóp pomoże pozbyć się zrogowaciałego, starego naskórka, który sprawia, że stopy wyglądają nieestetycznie, a ich powierzchnia jest nieprzyjemna w dotyku i nierówna. Dodatkowo stosując co wieczór konkretne kremy do stóp, będziemy w stanie powstrzymać pojawianie się wielu zmian skórnych. Nawilżone stopy są mniej podatne na powstawanie odcisków.

SKUTECZNE USUWANIE ODCISKÓW SZCZECIN

Możliwe, że powyższe wskazówki zastosujesz dopiero teraz, a odcisk na Twojej stopie już zdążył dać o sobie znać i poszukujesz miejsca, gdzie przeprowadzisz usuwanie odcisków. Nasz gabinet oferuje nie tylko nowoczesny sprzęt, ale przede wszystkim specjalistów w swoich dziedzinach, którzy zidentyfikują problem, pomogą się z nim uporać oraz powiedzą, jak unikać go w przyszłości. Usuwanie odcisków to konieczność, aby pozbyć się bólu i mało atrakcyjnych zmian na stopach. W RevitaMed możesz czuć się bezpiecznie i być pewien, że po zabiegu zapomnisz o odciskach.

Korzystając z naszej strony, akceptujesz nasz regulamin. Oświadczasz, że jesteś świadomy używania przez nas plików cookie i podobnych technologii w celu ulepszania i dostosowania treści oraz analizy ruchu.