?> ?>

Diagnostyka komputerowa stóp Odciąż zmęczone stopy i dopasuj wkładki indywidualne do butów

  • Stopy

17060 minut

Zarezerwuj

DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA STÓP – SZCZECIN

KOMPUTEROWA DIAGNOSTYKA I BADANIE STÓP

Diagnozowanie patologii występujących w obrębie stóp staje się coraz częstszą procedurą. Rosnąca liczba gabinetów podologicznych, jak również ich popularność wiąże się ze wzrostem zainteresowania tą dziedziną medycyny oraz zwiększającym się zapotrzebowaniem na podobne usługi. W związku z tym pojawiają się coraz nowsze metody przeprowadzania badań diagnostycznych jak diagnostyka komputerowa stóp  oraz projektowania samych terapii dotyczącej dolegliwości w obrębie stóp. Nasz gabinet w mieście Szczecin oferuje w tej dziedzinie najnowocześniejsze rozwiązania.

NOWOCZESNA DIAGNOSTYKA STÓP

Wykorzystanie technologii komputerowej w diagnozowaniu schorzeń stóp wydaje się trafnym zabiegiem – z uwagi na ciągły rozwój technologiczny w wielu dziedzinach, różnorodne branże mają szansę czerpać z niego korzyści w postaci unowocześnionej aparatury. Ma to odniesienie również do podologii, w której nowoczesne urządzenia ułatwiają diagnozę i projektowanie efektywnej terapii. Taką pomoc uzyskasz w RevitaMed, który umiejscowiony został w malowniczym mieście Szczecin.

Diagnostyka komputerowa stóp opiera się na wykorzystaniu podobaroskopu, który służy do oceny nacisku stóp na podłoże, zarówno podczas stania, jak i chodu. Diagnostyka komputerowa stóp ma więc charakter statyczny oraz dynamiczny, umożliwiając pełen wgląd w ewentualne zaburzenia nacisku stóp u danego pacjenta.

Diagnostyka komputerowa stóp  stanowi dziedzinę badań diagnozujących, dzięki którym możliwa staje się precyzyjna wizualizacja obciążeń na stopach, ocena postawy pacjenta podczas stania i przemieszczania się – w tym także przetaczania stopy, ocena stabilometrii ciała – wyznaczenie środka ciężkości i analiza zachowania całego ciała w postawie stojącej i podczas aktywności.

ZASADNOŚĆ DIAGNOZOWANIA STÓP

Patologie występujące w obrębie stóp stanowią powód wielu dolegliwości, jak również dyskomfortu który obniża jakość codziennego funkcjonowania – ból podczas stania oraz chodu, jak również niejednokrotnie ból niezależny od aktywności pacjenta staje się głównym czynnikiem motywującym do zgłoszenia się po pomoc podologiczną. Nie bez znaczenia okazują się również aspekty estetyczne, które wpływają na decyzję o podjęciu działań leczniczych wobec stóp. Jeżeli już zapada decyzja o działaniu w tej kwestii, nasz gabinet RevitaMed, mieszczący się w mieście Szczecin oferuje wiele stosownych zabiegów.

indywidualne wkładki ortopedyczne

Diagnostyka komputerowa stóp wydaje się najlepszym sposobem na analizę i ocenę zaburzeń występujących u pacjenta oraz zaprojektowanie odpowiednich działań o charakterze terapeutycznym. Warto podkreślić duże znaczenie jakie ma diagnostyka komputerowa stóp w indywidualnym doborze wkładek ortopedycznych, wykorzystywanych do korygowania obciążeń i nacisku stóp.

Diagnostyka komputerowa stóp zalecana jest w przypadku występowania koślawości, szpotawości, płaskostopia, halluksów, stopy reumatycznej i cukrzycowej oraz wielu innych schorzeń pojawiających się w sferze stóp. Diagnostyka komputerowa stóp zapewnia niezbędne i dokładne wyniki, które znacząco wpływają na trafność doboru środków terapeutycznych oraz zapobiegawczych, jak również na efektywność ewentualnych działań rehabilitacyjnych. Należy zaznaczyć, że wspomniane działania diagnostyczne stają się zasadne również w odniesieniu do grup ryzyka (diabetyków, cukrzyków) oraz osób narażonych na nadmierne obciążenia stóp – wykonujących pracę stojącą, otyłych. Diagnostyka komputerowa stóp ma wtedy charakter profilaktyczny i zapobiegawczy.

Zarezerwuj zabieg

Diagnostyka komputerowa stóp

Odciąż zmęczone stopy i dopasuj wkładki indywidualne do butów

17060 minut

Korzystając z naszej strony, akceptujesz nasz regulamin. Oświadczasz, że jesteś świadomy używania przez nas plików cookie i podobnych technologii w celu ulepszania i dostosowania treści oraz analizy ruchu.