?> ?>

Elektrokoagulacja brodawki wirusowej (kurzajki)/ włókniaków

BRODAWKI WIRUSOWE

Brodawki wirusowe są efektem zakażenia organizmu wirusem brodawczaka ludzkiego HPV. Te szorstkie, szarobrunatne i grudkowate narośle powodują znaczny dyskomfort i bolesność, a przy tym szpecą. W związku z tym, że nie powstał jeszcze skuteczny lek na wszystkie szczepy patogennego wirusa, schorzenie leczy się przez eliminację objawów skórnych.

USUWANIE BRODAWEK WIRUSOWYCH

Usuwanie brodawek wirusowych to nie tylko zabieg kosmetyczny, ale wymóg, gdyż zmiana ta nie jest zwykłym defektem estetycznym, lecz chorobą zakaźną. Usuwanie brodawek jest więc obligatoryjne, natomiast dobór metody leczenia – zależny od rodzaju obecnej na ciele kurzajki. Skuteczność tych zabiegów jest różna. Bywa, że kończy się na pojedynczej interwencji, niekiedy wymagana jest seria wizyt u specjalisty, innym razem – eliminacja jednej kurzajki mobilizuje pozostałe do samoistnego zaniku.

ELEKTROKOAGULACJA BRODAWEK HPV

Usuwanie brodawki następuje tu wskutek dotykania zmian elektrodą przewodzącą prąd wysokiej częstotliwości. Towarzysząca temu wysoka temperatura ścina białko, dochodzi do wypalenia kurzajki i zamknięcia naczynia krwionośnego. Pacjentom podaje się znieczulenie miejscowe.

Przygotowanie do zabiegu:

  • Badanie poziomu witaminy D3

Zalecenia po zabiegu:

  • Aplikacja punktowo jodyny 2x dziennie.
  • Suplementacja.
  • Nie chodzenie na boso.
  • Nie chodzenie na basen, saunę.

Wybierz zabieg

rozległe zmiany

30060 minut

każda kolejna

4510 minut

1 sztuka

13530 minut

Korzystając z naszej strony, akceptujesz nasz regulamin. Oświadczasz, że jesteś świadomy używania przez nas plików cookie i podobnych technologii w celu ulepszania i dostosowania treści oraz analizy ruchu.