?> ?>

Kostka Arkady założenie

KOSTKA ARKADY

Jest to nowoczesna metoda, która skutecznie leczy problem wrastających paznokci. Pomysłodawcą i twórcą jest Polak Adrian Arkada. Dzięki temu urządzeniu możemy ustawić paznokieć we właściwej pozycji. Następnym krokiem jest utrwalenie tej pozycji za pomocą akrylu. Dzięki temu zabiegowi płytka paznokcia nabiera zdrowego i naturalnego wyglądu. W przypadku kobiet akryl można pokryć lakierem.

Metoda kostka Arkady przeznaczona dla osób, które borykają się z wrastającymi paznokciami. Bardzo często pacjenci lekceważą pierwsze objawy, ponieważ dają niewielkie dolegliwości bólowe. Niestety zwlekanie z wizytą w pierwszych etapach choroby prowadzi do powstania stanu zapalnego. Pojawia się wydzielina ropna, zaczerwienienie okolic paznokcia, a następnie ziarnina. Należy pamiętać o tym, że wczesna profilaktyka jest zdecydowanie szybsza, mniej kosztowna i co najważniejsze – jest mniej bolesna.

ZABIEG METODĄ ARKADY

Standardowy zabieg trwa od 45 min do 60 min, w zależności od problemu z jakim przychodzi pacjent. Chory palec zostaje unieruchomiony w kostce Arkady, a następnie prostuje się paznokieć. Do utrwalenia jego pozycji używa się masy akrylowej, która zawiera substancje przeciwbakteryjne i antygrzybicze. Następnie stosuje się Serum Kolagenowe Arkada zarówno od razu po zabiegu, jak i w domu przez pacjenta podczas terapii. Dzięki temu paznokieć szybciej rośnie i staje się elastyczny. Dodatkowo działa antyseptycznie, nawilża, przyśpiesza gojenie ran i zmiękcza paznokieć.

DŁUGOŚĆ LECZENIA

Długość leczenia kostką Arkady zależy od tego, jak długo pacjent zwlekał z zapisaniem się na wizytę. Bardzo istotne jest także, jakie zabiegi były wykonywane wcześniej i jaki jest stopień deformacji płytki paznokciowej.
Po zabiegu należy odwiedzić podologa na wizycie kontrolnej, aby zapobiec powikłaniom. Może zdarzyć się również, że konieczne będzie wykonanie nieskomplikowanego zabiegu korekcyjnego.
Efekty bardzo często są widoczne i odczuwalne już po pierwszej wizycie. Aby zabieg był skuteczny. należy stosować się do zaleceń specjalisty. Nie należy nosić ciasnego obuwia i prawidłowo skracać paznokcie. Jeśli w odpowiedni sposób będziemy dbać o zdrowie naszych stóp, to z pewnością nie będziemy musieli martwić się wrastającymi paznokciami w przyszłości.

Wybierz zabieg

Kostka Arkady

założenie

30090 minut

Klamra ortonyksyjna drutowa

założenie

16060 minut

Kostka Arkady

korekta

15060 minut

Korzystając z naszej strony, akceptujesz nasz regulamin. Oświadczasz, że jesteś świadomy używania przez nas plików cookie i podobnych technologii w celu ulepszania i dostosowania treści oraz analizy ruchu.