?> ?>

Mezoterapia igłowa

MEZOTERAPIA IGŁOWA – SZCZECIN

Mezoterapia igłowa to jeden z najlepszych sposobów, dający szybki, trwały i przede wszystkim skuteczny efekt w kwestii odmłodzenia i regeneracji skóry. Pozwala zachować jej naturalny wygląd, przy dość widocznej poprawie samego stanu tkanki. Mezoterapia igłowa należy do jednego z częściej stosowanych zabiegów wśród osób chcących poprawić swój wygląd. Jest ona wykonywana przez specjalistów w naszym gabinecie RevitaMed, mieszczącym się w malowniczym mieście Szczecin. Mezoterapia igłowa pozwala skórze złapać drugi oddech, zapewnia jej świeżość, poprawia elastyczność oraz nadaje młodszy wygląd. Cały proces odbywa się przez wprowadzenie w głębsze warstwy skóry, przy pominięciu samego naskórka substancji aktywnych. Ten krok jest dość istotny, gdyż struktura wierzchniej części skóry nie wchłania tego typu kosmetyków dlatego konieczna jest głębsza implementacja. Trzeba zaznaczyć, że już sama penetracja skóry przez jej nakłuwanie, pozwala pobudzić krążenie napinając zwiotczałe tkanki. Podanie przy tym stosownych substancji aktywnych przyspiesza i utrwala pożądane efekty. Mezoterapia igłowa może być stosowana w przypadku wielu osób, niezależnie od wieku, choć co istotne poczynając od 25 roku życia. Jeżeli skóra posiada przebarwienia słoneczne, niechciane cienie pod oczami lub wymaga zwykłego nawilżenia to ten zabieg jest bardziej niż wskazany. Mezoterapia igłowa  doskonale redukuje niekorzystne efekty czasu, zapewniając stosowne napięcie skóry. Świetnie sprawdzi się u osób o delikatniejszej cerze, mających zwiotczałą, pozbawioną owalu oraz dojrzałą skórę. Co istotne, mezoterapia igłowa  daje sposobność w kwestii łączenia jej z innymi zabiegami. Po więcej informacji oraz indywidualne konsultacje zapraszamy do naszego gabinetu w mieście Szczecin.

Substancje aktywne używane w mezoterapii

 • kwas hialuronowy – poprawia napięcie i elastyczność skóry, zapewnia jej nawilżenie
 • witaminy i minerały – pobudzają procesy w komórkach oraz pozwalają na zachowanie balansu biologicznego w głębszych warstwach skóry
 • koenzymy – pomagają przyspieszyć proces odbudowy tkanek
 • kwasy nukleinowe – zapewniają stosowną stymulację procesów białek
 • L-karnityna – przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, jest częścią procesu lipolizy
 • biotyna – inaczej witamina H, pobudza funkcjonowanie włosów i skóry
 • aminofilina – pobudza przemianę trójglicerydów
 • preparaty złożone – wykazują szerokie spektrum działania

WSKAZANIA

Mezoterapia igłowa jest to dość delikatny i złożony proces, który wymaga wstrzykiwania tuż pod skórę stosownych substancji aktywnych. Te są zawarte w specjalnie dobranych i uprzednio przygotowanych mieszankach leczniczych. Całość jest komponowana w zależności od jej przeznaczenia. tj. rejonu skóry, problemu oraz wieku danej osoby. Roztwór substancji ma na celu polepszyć metabolizm komórek oraz zwiększyć ilość kolagenu i elastyny przez zmuszenie skóry do ich większego wytwarzania. Poprawia to stan cery i to na wielu poziomach. Już po kilku zabiegach, widoczna są pierwsze efekty w kwestii napięcia, jędrności i nawilżenia. Wiele ze zmarszczek znika, a co większe ulegają znacznemu spłyceniu. Skóra nabiera blasku i młodzieńczego wigoru. Wymaga to dużego doświadczenia oraz stosownej aparatury. Nasz gabinet RevitaMed, który funkcjonuje w mieście Szczecin spełnia te kryteria.

Mezoterapia igłowa do zabiegów twarzy, szyi i dekoltu wykorzystuje substancje na bazie kwasu hialuronowego oraz innych indywidualnie indywidualnie dobranych składników. Mowa tutaj o witaminach A, C, E oraz licznych substancjach czynnych pochodzenia roślinnego. Sam kwas hialuronowy jest składnikiem, który jest naturalną częścią budowy skóry. Odpowiada za wiązanie w niej wody, gdzie na jedną cząstkę samego kwasu przypada 250 cząstek H2O. Dostarczane w ten sposób dodatkowe witaminy, nie ulegają utlenianiu i działają antyrodnikowo.

 • odmładzanie, regeneracja i poprawa wyglądu skóry
 • redukcja zmarszczek, zwiotczenia, odwodnienia skóry
 • profilaktyka przeciwzmarszczkowa
 • redukcja cieni, zasinień pod oczami
 • redukcja przebarwień
 • odmłodzenie owalu twarzy
 • ujędrnienie, przywrócenie napięcia i elastyczności skóry
 • leczenie rozstępów i blizn
 • leczenie i profilaktyka wypadania włosów
 • redukcja cellulitu (ramiona, brzuch, uda, pośladki)
 • leczenie miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej

O ZABIEGU

Przebieg zabiegu

Mezoterapia igłowa wymaga specjalnego podejścia z uwagi na podskórne podawanie substancji. Na początek nakłada się na wskazane miejsce maść znieczulającą. Po odczekaniu kilku chwil podaje się indywidualnie dobraną mieszaninę substancji leczniczych. Odbywa się to przez mikro nakłucia skóry na głębokość nie przekraczającą 3 mm i odległościach rzędu 5-10 mm od siebie. Po wszystkim mogą wystąpić zaczerwienienia oraz drobne sińce w miejscach aplikowania, ale te znikają w zaledwie parę dni.

Częstotliwość zabiegów

Już pierwsza wizyta skutkuje poprawą jakości skóry. Przy czym solidne i znacznie bardziej widoczne efekty, mezoterapia igłowa daje po odpowiedniej serii zabiegów. Ich ilość rzecz jasna jest uwarunkowana stanem samej skóry oraz wymaganiami ze strony klienta.

Wiele badań wykazuje, że optymalne rezultaty przynosi wykonywanie 4 do 6 zabiegów, co 7 do 30 dni. Jak wcześniej wspomniano, jest to uzależnione od dolegliwości skóry oraz wykorzystanego preparatu. Dla zachowania samego efektu, sugeruje się przeprowadzanie drobnych zabiegów utrwalających kilka razy do roku.

Zalecenia po zabiegu

Mezoterapia igłowa może być wykonywana, bez względu na porę roku, także okres letni nie jest żadnym problemem. Przy czym po zabiegu zdecydowanie odradza się korzystanie z sauny, basenu, wylegiwania na słońcu, czy wzmożonego wysiłku przez okres 5 dni. Przez pierwsze 2 dni wskazane jest spożywanie większej ilości wody mineralnej, celem lepszego nawodnienia skóry.

Przeciwwskazania

 • alergia na substancje stosowaną podczas zabiegu
 • choroby skóry (infekcje wirusowe i bakteryjne: stany zapalne, aktywna opryszczka)
 • choroby nowotworowe
 • choroby autoimmunologiczne
 • ciąża i okres laktacji
 • stosowanie leków przeciwkrzepliwych
 • skłonność skóry do powstawania bliznowców

Wybierz zabieg

okolica oczu

35060 minut

skóra głowy

80060 minut

brzuch

95060 minut

twarz

60060 minut

twarz, szyja

80060 minut

twarz, szyja, dekolt

100060 minut

Korzystając z naszej strony, akceptujesz nasz regulamin. Oświadczasz, że jesteś świadomy używania przez nas plików cookie i podobnych technologii w celu ulepszania i dostosowania treści oraz analizy ruchu.