Taping podologiczny

  • Stopy

od 5030 minut

Zarezerwuj

Taping podologiczny

Taping podologiczny to zabieg należący do nowoczesnych metod leczenia bólu kończyn dolnych, w tym działa na haluksy. Taping polega na odpowiednim założeniu specjalnej taśmy na odcinek ciała w celu aktywacji konkretnych mięśni kończyn dolnych.W jakich przypadkach stosuje się taping podologiczny?

Nasze stopy są podstawą układu ruchu człowieka dlatego tak ważne jest abyśmy świadomie dbali i pielęgnowali nasze stopy. Niestety bardzo często zapominamy o naszych stopach! Chodzenie w nieodpowiednim obuwiu (zbyt ciasnym, na wysokim obcasie) prowadzi często do opadania stawu skokowego prowadzącego nieuchronnie do rozchodzenia kości śródstopia a to z kolei powoduje skracanie się mięśni i ścięgien utrzymujących palce w prawidłowej pozycji.  Konsekwencją tych zmian jest koślawość wewnętrzna, a niestabilność stawów skokowych i brak elastyczności ścięgien często powoduje lub przyspiesza proces powstawania deformacji Hallux Valgus.

Rozwiązanie, które przynosi natychmiastową ulgę jest zastosowanie zabiegu tapingu podologicznego. Taping jest wskazaniem do leczenia między innymi:

  • stanu zapalnego stawu podstawnego palucha (torebki maziowej),
  • zmiany deformacyjne stawów np. haluksy
  • inne deformacje stóp jak: koślawość i szpotawość, stopa wklęsła, opadanie stopy w stawie, rozchodzenie się kości,
  • korekta palców: młotkowego, krogulczego, palucha sztywnego i palucha koślawego
  • ostroga piętowa,
  • bóle stawów,
  • ścięgno Achillesa,
  • stanów pooperacyjnych
  • profilaktycznie u osób intensywnie chodzących, biegających, sportowców.

Taping polega na naklejaniu w odpowiedni sposób elastycznych plastrów lub taśm wykonanych z wysokiej jakości bawełny, pokrytych cienką i trwałą warstwą akrylu przepuszczającą wodę i powietrze. Taśmy podologiczne są wodoodporne, wytrzymałe i aktywne od kilku dni do kilku tygodni. Naklejane są w miejscach przeciążeń i okolicach sprawiających ból oraz miejscach urazów.

Prawidłowo założona taśma kinesiotaping prowadzi do intensywnego ukrwienia i lepszego odprowadzenia limfy, napięcia komórek oraz przyspieszenia procesu przemiany materii. Kolejną właściwością taśmy kinesiotaping jest uśmierzanie bólu, który tak często towarzyszy schorzeniu haluksów.

Taping na pewno nie koryguje wady palucha koślawego. Działa natomiast pozytywnie na naszą skórę i skutecznie łagodzi ból towarzyszący deformacji.

Zarezerwuj zabieg

Taping podologiczny

od 5030 minut

Korzystając z naszej strony, akceptujesz nasz regulamin. Oświadczasz, że jesteś świadomy używania przez nas plików cookie i podobnych technologii w celu ulepszania i dostosowania treści oraz analizy ruchu.