?> ?>

REGENERACJA PAZNOKCI – TERAPIA REGENERACYJNA PAZNOKCI

Paznokcie to niepodważalny atrybut kobiecości. Tylko my, kobiety wiemy, jak ważne są zadbane i eleganckie paznokcie w codziennym dobrym samopoczuciu i nienagannej prezencji. Są idealnym wykończeniem stylizacji i pięknie podkreślają delikatne kobiece dłonie. Co jednak jeśli stracą swój blask i twardość? Wiele kobiet oraz mężczyzn boryka się z problemem osłabionych paznokci, które nie wyglądają estetycznie. Kiedy konieczna jest regeneracja paznokci?

regeneracja paznokci

Jednym z największych problemów, które dotyczą tego obszaru ciała, są kruche i łamliwe paznokcie. Szacuje się, że problem ten dotyczy ponad 20% populacji. Aby go uniknąć i cieszyć się zadbanymi dłońmi konieczne jest zapewnienie paznokciom niezbędnej pielęgnacji i wzmocnienie ich odpowiednimi zabiegami, jak terapia regeneracyjna paznokci.

Nie martw się, jeśli zauważyłaś, że Twoje paznokcie stały się bardzo kruche i łamliwe. W RevitaMed możesz liczyć na kompleksową pielęgnację w celu skutecznej i trwałej regeneracji paznokci. Dowiedz się więcej na temat naszej oferty i zadbaj o piękno paznokci, które efektownie podkreślą Twoje dłonie.

REGENERACJA PAZNOKCI W REVITAMED

W RevitaMed wiemy, że piękne paznokcie to zdrowe paznokcie. Wiemy również jak właściwie o nie dbać, aby nawet najbardziej osłabionym paznokciom przywrócić zdrowy, estetyczny wygląd. Zabiegi stosowane w RevitaMed są dobierane indywidualnie do potrzeb paznokci każdej klientki, aby kuracja przyniosła optymalne rezultaty.

We wszystkich zabiegach używamy jedynie sprawdzonych produktów od renomowanych producentów. Zależy nam na naturalnym składzie i intensywnym działaniu pielęgnacyjnym. Oprócz najlepszej jakości kosmetyków pielęgnacyjnych do dłoni i paznokci nasza wiedza pozwala zadbać nawet o najbardziej wymagające przypadki.

Oferujemy między innymi:

– Konsultacje

Masz wątpliwości co do zdrowia swoich paznokci i dłoni? Umów się na konsultację, podczas której dokładnie przeanalizujemy problem, pomożemy ustalić przyczyny i dobierzemy skuteczną terapię. Wybrane zabiegi na paznokcie w krótkim czasie pomogą poprawić wygląd i stan płytki. Regeneracja paznokci to złożone zabiegi i odpowiednia dieta i pielęgnacja, które szczegółowo omówimy podczas konsultacji.

– Regeneracja paznokci – zabiegi:

 • Osocze bogatopłytkowe
 • Mezoterapia igłowa dłoni
 • Manicure SPA
 • Manicure japoński
 • Manicure klasyczny

CO NISZCZY PAZNOKCIE?

Najczęściej zauważamy problem, jakim są zniszczone paznokcie dopiero wtedy, kiedy zaczną się poważne objawy jak łamanie, kruszenie czy wyginanie. Ciężko dotrzeć do źródła problemu, ale dobrze jest wiedzieć jakie działania najczęściej powodują niszczenie płytki paznokcia oraz jakie objawy mogą świadczyć o konieczności regeneracji paznokci.

Objawy zniszczonych paznokci

 • – łamliwość
 • – kruchość
 • – przebarwienia
 • – porysowana lub zniekształcona płytka paznokcia
 • – problemy z trwałością lakieru, bądź hybrydy na płytce
 • – niepokojący żółtawy kolor płytki

Wśród głównych działań wpływających negatywnie na stan paznokci można wskazać:

Manicure hybrydowy

To popularny i niezwykle wygodny rodzaj manicure, jednak warto pamiętać, że tylko właściwa pielęgnacja paznokci uchroni Cię przed zniszczeniem płytki. Fakt, że wpływa na płytkę paznokcia, nie oznacza, że należy z niego zrezygnować, jedynie trzeba wiedzieć jak często można robić hybrydę i pamiętać, że między stylizacjami regeneracja paznokci jest konieczna.

 

Manicure hybrydowy

Ten rodzaj stylizacji paznokci stanowi obciążenie dla płytki, ponieważ lakier hybrydowy wtapia się w jej strukturę. Poza tym, podczas przygotowania paznokcia, aby manicure trzymał się dłużej – konieczne jest zmatowienie powierzchni płytki przed malowaniem, a dodatkowo w samym procesie przygotowania i zmywania używa się acetonu. Z tych powodów bardzo ważna jest systematyczna regeneracja paznokci.

Przerwy na regenerację paznokci są obowiązkowe. Lakiery hybrydowe na paznokciach wyglądają pięknie, ale proces wykonywania tego manicure nie jest obojętny dla płytki, podobnie jak zdejmowanie hybrydy. Ważne jest, aby wybrać profesjonalny salon, który wie jak delikatnie obchodzić się z paznokciami i stylizować je, jednocześnie dbając o płytkę. Po zdjęciu hybrydy należy dać paznokciom odpocząć – to czas na regenerację paznokci. Nie tylko same paznokcie potrzebują odpoczynku i pielęgnacji, ale również skórki. W tym celu przydadzą się zabiegi oferowane w RevitaMed, które odbudują Twoje paznokcie i zregenerują je, co pozwoli na trwałe wzmocnienie, aby odrastały zdrowsze i silniejsze.

Regeneracja paznokci po hybrydzie jest konieczna. W innym wypadku stan paznokci sam się nie poprawi i czekają nas zmagania z łamliwością i poważnym osłabieniem płytki paznokcia. Nie bez uszczerbku pozostanie również ich estetyczny wygląd. Na osłabionych paznokciach nawet hybryda nie będzie dobrze się trzymała. Pamiętaj o przerwie między stylizacjami, aby zadbać o swoje paznokcie i ich zdrowie.

Niewłaściwa dieta

Dieta ma wpływ na zdrowie całego ciała. Paznokcie, podobnie jak włosy są często zwierciadłem naszego stylu życia i odżywiania się. Pamiętaj o tym, że chcąc mieć zdrową i piękną skórę, twarde i odporne paznokcie, a także mocne i gęste włosy – stosuj zbilansowaną dietę bogatą w owoce i warzywa. Niewłaściwa dieta, używki, brak potrzebnych paznokciom substancji i witamin spowoduje łamliwość i przebarwienia. Regeneracja paznokci od zewnątrz profesjonalnymi zabiegami to połowa sukcesu – druga połowa zależy od Ciebie i dobrych nawyków.

Środki chemiczne/detergenty

Chociaż wszystkie o tym wiemy, niewiele z nas stosuje się do posiadanej wiedzy. Używanie środków czyszczących, detergentów i innych chemicznych substancji bez odpowiedniego zabezpieczenia to poważne ryzyko dla zdrowia skóry, a także paznokci. Nawet pozornie delikatny płyn do naczyń może wpływać negatywnie na paznokcie i skórę dłoni. Pamiętaj, aby stosować rękawiczki i nie rób wyjątków, jeżeli zależy Ci na pięknych dłoniach i paznokciach oraz jeżeli chcesz uniknąć długiej regeneracji paznokci.

Grzybica paznokci

Taka diagnoza brzmi niepokojąco, ale jest dość częstym problemem wpływającym na zdrowie paznokci, na który trzeba reagować natychmiast. Jeżeli zauważysz niepokojące zmiany koloru swoich paznokci, koniecznie udaj się na konsultację do specjalisty RevitaMed w celu rozpoznania ewentualnej grzybicy i podjęcia odpowiednich działań. W tym przypadku sama regeneracja paznokci nie wystarczy i należy podjąć terapię leczniczą, aby raz na zawsze pożegnać się z problemem.

Częste mycie rąk

Mycie rąk jest ważne, ale jak we wszystkich dziedzinach życia – co za dużo, to nie zdrowo. Częste mycie rąk w zbyt ciepłej lub gorącej wodzie i używanie złej jakości mydeł, wysusza skórę dłoni, ale również wpływa na strukturę paznokci. Zawarte w mydle do rąk substancje myjące nie są obojętnie dla skóry, ponieważ ich zadaniem jest oczyszczenie jej z bakterii i wirusów. Po każdym myciu rąk nawilżajmy skórę dłoni oraz paznokcie i pamiętajmy o nieużywaniu zbyt ciepłej wody. Regeneracja paznokci to przede wszystkim nawilżanie, o czym przeczytasz poniżej.

JAK WŁAŚCIWIE DBAĆ O PAZNOKCIE?

Hybryda mocno wysusza paznokcie, podobnie jak lakiery, szczególnie te o gorszym składzie. Wysuszone paznokcie i naruszona płytka powodują nieestetyczny wygląd i kruchość paznokci. Intensywna, profesjonalna regeneracja paznokci w salonie jest niezbędna, aby skutecznie zadbać o paznokcie, ale również w domowym zaciszu warto codziennie stosować oliwkę, nawet kilka razy dziennie. Należy także regularnie kremować dłonie, szczególnie zimą. Do tego celu najlepiej sprawdzi się mocno nawilżający krem. Ponadto, jak już wspomniano – wpływ na kondycję paznokci możemy mieć także przez dietę. Jedząc takie produkty, jak ryby, bogate w witaminę A cenną dla paznokci, oliwę z oliwek, jaja czy chudy drób, a także czy otręby pełne witaminy B1 poprawisz kondycję nie tylko paznokci, ale również włosów. Pomocne będzie także uzupełniane witamin poprzez suplementację oraz przyjmowanie skrzypu.

DLACZEGO REGENERACJA PAZNOKCI JEST TAK WAŻNA? 

Jak właściwie dbać

Paznokcie służą przede wszystkim do ochrony czubków palców przed urazami i infekcją, a ich wzrost wynosi około milimetra tygodniowo. Każdego dnia razem z dłońmi narażone są na czynniki zewnętrzne, detergenty, różne temperatury. Nawet nie wykonując zabiegów stylizacji paznokci, a zwyczajnie w pracy zawodowej lub podczas prac domowych możemy doprowadzić do pogorszenia stanu paznokci. Regeneracja paznokci po hybrydzie, po urazach, a także tych, których stan pogorszył się przez wiele innych czynników, pozwoli odzyskać twardą, zdrową płytkę i kolejne milimetry będą rosły silniejsze.

Dłonie podobnie jak twarz są widocznym elementem naszego ciała, tym samym stanowią swego rodzaju wizytówkę. Warto zadbać o piękne i zdrowe paznokcie, które dodają szyku i kobiecości, nawet niepomalowane. Taki efekt zapewni regeneracja paznokci. 

SPOSOBY REGENERACJI PAZNOKCI

Wśród wielu oferowanych przez RevitaMed zabiegów regeneracji paznokci nasz specjalista z pewnością wybierze dla Ciebie taki zabieg, który przyniesie widoczne rezultaty. Poznaj kilka naszych propozycji działań dla zdrowia Twoich paznokci.

 • Manicure japoński – zabieg regenerujący zniszczone paznokcie

Manicure japoński jest tradycją kulturową w kraju kwitnącej wiśni od ponad 400 lat. Początkowo tę metodę stosowali tylko japońscy arystokraci, później zwykli obywatele Japonii, a teraz ten trend znany jest na całym świecie. Nazwa „manicure” może być nieco myląca, ponieważ jest to zabieg regenerujący i odżywczy, a nie stylizacja paznokci. Czym więc jest manicure japoński? Dla kogo jest polecany?

Manicure japoński jest niezwykle skutecznym zabiegiem przy użyciu odżywczego preparatu w postaci specjalnej pasty do paznokci. Manicure japoński to regularny i cykliczny zabieg polegający na wcieraniu w zmatowioną powierzchnię paznokcia pasty z odpowiednio dobranymi składnikami odżywczymi. Głównym składnikiem tych odżywczych masek do paznokci jest pyłek wzbogacony witaminami (A, D i E) oraz inne substancje zawierające duże ilości keratyny. Połączenie wszystkich tych składników ma za zadanie skutecznie odżywić i zregenerować nawet najbardziej zniszczone paznokcie.

Manicure japoński można wykonywać zarówno u mężczyzn, jak i kobiet, ponieważ nie pozostawia koloru na paznokciach, a jedynie dogłębnie je odżywia. Po zabiegu paznokcie mają efekt pomalowanych przez głębokie odżywienie. Rezultaty widoczne są już po około 40 minutach zabiegu, który należy powtarzać według zaleceń specjalisty.

 • Manicure SPA

Relaks i regeneracja paznokci? Tak, to możliwe podczas oferowanego Manicure Spa. To moment dla Ciebie, Twoich dłoni i paznokci, który pozwoli Ci się zrelaksować, a jednocześnie zadbać o regenerację i piękny wygląd paznokci. Na czym dokładnie polega Manicure Spa?

Manicure Spa to odpowiedź na potrzeby naszych klientek, które poszukują czegoś więcej niż tradycyjnego manicure. Tu stylizacja paznokci wzbogacona jest o relaksujący masaż oraz peeling dłoni. Aromatyczne, wysokiej jakości kosmetyki używane do pielęgnacji dłoni i paznokci pozwolą Ci odpocząć i poczuć się wyjątkowo. Używamy jedynie sprawdzone kosmetyki premium, których efekty cieszą nasze klientki. Taka regeneracja paznokci umożliwi również zadbanie o skórę dłoni, pozostawiając ją jędrną, intensywnie nawilżoną i gładką.

Korzystając z naszej strony, akceptujesz nasz regulamin. Oświadczasz, że jesteś świadomy używania przez nas plików cookie i podobnych technologii w celu ulepszania i dostosowania treści oraz analizy ruchu.