?> ?>

Leczenie wrastających paznokci

WRASTAJĄCY PAZNOKIEĆ
KLAMRA I KOSTKA ARKADY – SZCZECIN

BOLESNY PROBLEM

Wrastający paznokieć palców u stóp to przypadłość, zdarzająca się w każdym wieku. Chcąc go ukryć, chowamy stopy w zakrytym obuwiu. Ta dolegliwość jest dość powszechna i niestety niezwykle uciążliwa. Ból pojawia się przy stawianiu kroków. Utrudnia dłuższe poruszanie się i normalne funkcjonowanie. Ignorowanie problemu może prowadzić do bardzo wielu niepożądanych efektów. Wrastający paznokieć trzeba wyleczyć. W Szczecinie najlepiej zrobić to w naszym Gabinecie RevitaMed. Tutaj też zapraszamy po wszelką specjalistyczną pomoc oraz porady w zakresie leczenia tych, jakże uciążliwych, dolegliwości.

JAK ROZPOZNAĆ WRASTAJĄCY PAZNOKIEĆ?

Pierwszym objawem jakim cechuje się wrastający paznokieć jest zaczerwienienie i obrzęk wokół palca stopy. Początkowo dolegliwości są niewielkie, jednak z czasem mogą się nasilać. W przypadku zbagatelizowania problemu, często pojawia się krwawienie, a także ropna wydzielina. Niekiedy zakażenie może przenieść się i na resztę palca. Bez względu na stopień infekcji. Dolegliwość powinna być skonsultowana ze specjalistą. Na przykład takim, jakim dysponuje nasza nowoczesna placówka w mieście Szczecin.

Na szczęście jest wiele sposobów na radzenie sobie w kwestii leczenia, jak  kostka arkady, czy specjalne klamry korygujące. Wrastający paznokieć ma wiele przyczyn. Zazwyczaj nie mamy na to większego wpływu, gdyż dzieje się to samoistnie. Najogólniej wynika to z wrodzonego lub wypracowanego zaburzenia między płytką paznokcia, a jego wałami i łożyskiem.

Wrastający paznokieć może pojawić się przy jego niewłaściwym skracaniu. Nadmierna ingerencja w samą płytkę podczas jej przycinania, zostawianie postrzępionych, czy kłujących fragmentów może prowadzić do podrażnienia skóry i wrastania. Z innych przyczyn, które wywołują wrastający paznokieć, należy wspomnieć o niewłaściwie dobranym obuwiu.

Zbyt ciasne buty lub wysoki obcas z wąskim czubkiem przyczyniają się do złego ułożenia palców, co skutkuje to nienaturalnym odkształcaniem się płytki. Sam sposób chodu, a więc niewłaściwa motoryka ruchu, złe układanie stóp także i stawianie kroków również potrafią przyczynić się do wrastania paznokci.  Co jednak ważne najczęściej dotyczy to dużych palców u stóp. Tylko w nielicznych przypadkach dotyka innych paznokci stopy, a jeszcze mniejszym dłoni.

Uogólniając za najczęstsze przyczyny wrastających paznokci upatruje się:

  • noszenie nieprawidłowego obuwia
  • nieumiejętne usuwanie zanieczyszczeń spod paznokci ostrym narzędziem
  • czynniki genetyczne
  • uraz paznokcia
  • nieprawidłowy sposób obcinania paznokci

LECZENIE

W RevitaMed wrastający paznokieć leczymy specjalistycznymi metodami jak kostka arkady oraz klamry ortonyksyjne. Kostka arkady jest przeznaczona dla osób, które często borykają się z tym problemem. Polega ona na unieruchomieniu palca w kostce oraz stosownym ustawieniu samego paznokcia. Jest to wyjątkowo skuteczna metoda i wielu pacjentów szybko wraca do normalnego funkcjonowania. Nasz gabinet, mieszczący się w malowniczym mieście Szczecin oferuje szeroką gamę tego typu usług. Zapewnia przy tym szczególną opiekę podczas stanów zapalnych oraz wysoki poziom obsługi. Specjalista jest w ciągłym kontakcie z pacjentem i służy dobrą radą oraz pomocą.

Wrastające paznokcie u stóp to problem, który dotyka Polaków w każdym wieku. Jest nieestetyczny, przez co, chowamy stopy w zakrytym obuwiu. Utrudnia poruszanie się i normalne funkcjonowanie. Wrastające paznokcie trzeba wyleczyć.

ZALECENIA PO ZABIEGU:

  • Odpowiednie opatrunki z substancjami aktywnymi
  • Wizyty kontrolne co 2 tyg.
  • Aplikacja tamponady lub klamry ortonyksyjnej

Wybierz zabieg

Kostka Arkady

założenie

30090 minut

Klamra ortonyksyjna drutowa

założenie

16060 minut

Kostka Arkady

korekta

15060 minut

Korzystając z naszej strony, akceptujesz nasz regulamin. Oświadczasz, że jesteś świadomy używania przez nas plików cookie i podobnych technologii w celu ulepszania i dostosowania treści oraz analizy ruchu.