Leczenie wrastających paznokci

WRASTAJĄCY PAZNOKIEĆ
KLAMRA I KOSTKA ARKADY – SZCZECIN

BOLESNY PROBLEM

Wrastający paznokieć palców u stóp to przypadłość, zdarzająca się w każdym wieku. Chcąc go ukryć, chowamy stopy w zakrytym obuwiu. Ta dolegliwość jest dość powszechna i niestety niezwykle uciążliwa. Ból pojawia się przy stawianiu kroków. Utrudnia dłuższe poruszanie się i normalne funkcjonowanie. Ignorowanie problemu może prowadzić do bardzo wielu niepożądanych efektów. Wrastający paznokieć trzeba wyleczyć. W Szczecinie najlepiej zrobić to w naszym Gabinecie RevitaMed. Tutaj też zapraszamy po wszelką specjalistyczną pomoc oraz porady w zakresie leczenia tych, jakże uciążliwych, dolegliwości.

JAK ROZPOZNAĆ WRASTAJĄCY PAZNOKIEĆ?

Pierwszym objawem jakim cechuje się wrastający paznokieć jest zaczerwienienie i obrzęk wokół palca stopy. Początkowo dolegliwości są niewielkie, jednak z czasem mogą się nasilać. W przypadku zbagatelizowania problemu, często pojawia się krwawienie, a także ropna wydzielina. Niekiedy zakażenie może przenieść się i na resztę palca. Bez względu na stopień infekcji. Dolegliwość powinna być skonsultowana ze specjalistą. Na przykład takim, jakim dysponuje nasza nowoczesna placówka w mieście Szczecin.

Na szczęście jest wiele sposobów na radzenie sobie w kwestii leczenia, jak  kostka arkady, czy specjalne klamry korygujące. Wrastający paznokieć ma wiele przyczyn. Zazwyczaj nie mamy na to większego wpływu, gdyż dzieje się to samoistnie. Najogólniej wynika to z wrodzonego lub wypracowanego zaburzenia między płytką paznokcia, a jego wałami i łożyskiem.

Wrastający paznokieć może pojawić się przy jego niewłaściwym skracaniu. Nadmierna ingerencja w samą płytkę podczas jej przycinania, zostawianie postrzępionych, czy kłujących fragmentów może prowadzić do podrażnienia skóry i wrastania. Z innych przyczyn, które wywołują wrastający paznokieć, należy wspomnieć o niewłaściwie dobranym obuwiu.

Zbyt ciasne buty lub wysoki obcas z wąskim czubkiem przyczyniają się do złego ułożenia palców, co skutkuje to nienaturalnym odkształcaniem się płytki. Sam sposób chodu, a więc niewłaściwa motoryka ruchu, złe układanie stóp także i stawianie kroków również potrafią przyczynić się do wrastania paznokci.  Co jednak ważne najczęściej dotyczy to dużych palców u stóp. Tylko w nielicznych przypadkach dotyka innych paznokci stopy, a jeszcze mniejszym dłoni.

Uogólniając za najczęstsze przyczyny wrastających paznokci upatruje się:

  • noszenie nieprawidłowego obuwia
  • nieumiejętne usuwanie zanieczyszczeń spod paznokci ostrym narzędziem
  • czynniki genetyczne
  • uraz paznokcia
  • nieprawidłowy sposób obcinania paznokci

LECZENIE

W RevitaMed wrastający paznokieć leczymy specjalistycznymi metodami jak kostka arkady oraz klamry ortonyksyjne. Kostka arkady jest przeznaczona dla osób, które często borykają się z tym problemem. Polega ona na unieruchomieniu palca w kostce oraz stosownym ustawieniu samego paznokcia. Jest to wyjątkowo skuteczna metoda i wielu pacjentów szybko wraca do normalnego funkcjonowania. Nasz gabinet, mieszczący się w malowniczym mieście Szczecin oferuje szeroką gamę tego typu usług. Zapewnia przy tym szczególną opiekę podczas stanów zapalnych oraz wysoki poziom obsługi. Specjalista jest w ciągłym kontakcie z pacjentem i służy dobrą radą oraz pomocą.

Wrastające paznokcie u stóp to problem, który dotyka Polaków w każdym wieku. Jest nieestetyczny, przez co, chowamy stopy w zakrytym obuwiu. Utrudnia poruszanie się i normalne funkcjonowanie. Wrastające paznokcie trzeba wyleczyć.

ZALECENIA PO ZABIEGU:

  • Odpowiednie opatrunki z substancjami aktywnymi
  • Wizyty kontrolne co 2 tyg.
  • Aplikacja tamponady lub klamry ortonyksyjnej

Wybierz zabieg

Kostka Arkady

pierwszy zabieg

30090 minut

Klamra ortonyksyjna drutowa

założenie

15060 minut

Klamra ortonyksyjna drutowa

przełożenie

7030 minut

Kostka Arkady

wymiana akrylu

od 15060 minut

Korzystając z naszej strony, akceptujesz nasz regulamin. Oświadczasz, że jesteś świadomy używania przez nas plików cookie i podobnych technologii w celu ulepszania i dostosowania treści oraz analizy ruchu.