?> ?>

Zabieg podologiczny

ZABIEG PODOLOGICZNY

Profesjonalny zabieg pielęgnacyjny stóp  proponowany jest przede wszystkim w celu profilaktyki schorzeń oraz ewentualnego wczesnego wykrycia i eliminacji patologicznych zmian na stopach. Polecany szczególnie dla diabetyków oraz osób, które zauważyły, że na stopach pojawiają się niepokojące zmiany w obrębie skóry lub paznokci. Polega on na odpowiednim skróceniu i opracowaniu płytek paznokciowych frezarką, oczyszczeniu okolicznych wałów paznokciowych, wygładzeniu naskórka na całej powierzchni skóry stóp oraz usunięciu miejsc z nadmiernym rogowaceniem. Zakończony jest aplikacją odpowiednich środków antyseptycznych, przeciwgrzybiczych, pielęgnacyjnych.
Podczas zabiegu stosowane są medycznie certyfikowane i uznane środki odkażające zapewniające bezpieczeństwo pracy, oraz w zależności od rodzaju skóry i problemu – indywidualnie dobierane produkty kosmetyczne.
Zakończeniem zabiegu jest wskazanie pacjentowi prawidłowych działań w domu oraz – w zależności od potrzeby – dobór odpowiednich ortez odciążających. Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją podologiczną. Obejmuje ona wywiad z pacjentem na temat obserwowanych dolegliwości, ogólnego stanu zdrowia i rozpoznanie zmian oraz proponowany sposób terapii.

Zabieg podologiczny polega na usunięciu zrogowaciałego naskórka z podeszwy stóp oraz opracowaniu zdrowych paznokci. Podczas zabiegu na życzenie wykonywany jest aromatyczny peeling, a także wmasowujemy krem, który wygładza i nawilża skórę, zapobiega nadmiernemu wydzielaniu potu i pozostawia stopy z długotrwałym uczuciem świeżości.

Zalecenia po zabiegu:

  • Regularne wizyty w gabinecie co 4-6 tygodni.
  • Stosowanie kremu nawilżającego, regenerującego 2x dziennie.
  • Nie używanie tarek, pumeksów, skarpetek złuszczających.


Na życzenie naszych klientów malujemy paznokcie lakierami O.P.I. (+20zł)

Wybierz zabieg

Podstawowy zabieg podologiczny

od 18090 minut

malowanie paznokci lakierem O.P.I.

3015 minut

Korzystając z naszej strony, akceptujesz nasz regulamin. Oświadczasz, że jesteś świadomy używania przez nas plików cookie i podobnych technologii w celu ulepszania i dostosowania treści oraz analizy ruchu.