?> ?>

Osocze bogatopłytkowe "wampirzy lifting"

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE – SZCZECIN 

„wampirzy lifting”

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, który wykonujemy w miejscowości Szczecin, a która potocznie zwana jest również wampirzym liftingiem to zabieg odmładzający, w którym wykorzystuje się substancję pobraną z organizmu pacjenta. Osocze bogatopłytkowe to substancja szeroko stosowana w medycynie m.in. w chirurgii, ortopedii czy stomatologii, gdzie wykorzystuje się jej dobroczynne działanie w celu przyśpieszenia gojenia się ran oraz odbudowy i regeneracji tkanek. Działanie to wykorzystano także w medycynie estetycznej, w której osocze bogatopłytkowe jest stosowane do intensywnej odnowy i rewitalizacji skóry. Ososcze wykorzystywane do zabiegu mezoterapii pochodzi od pacjenta, któremu wykonuje się zabieg. Jest to koncentrat płytek krwi, zawierający substancje stymulujące procesy naprawcze czyli tzw. czynniki wzrostu. To własnie one odpowiadają za rozpoczęcie procesów naprawczych w poszczególnych warstwach skóry, indukowanie podziałów komórkowych, stymulowanie syntezy włókien kolagenowych i elastycznych oraz napływ komórek macierzystych. Wszystkie te procesy są ważne dla rewitalizacji skóry i jej odmładzania. W RevitaMed w mieście Szczecin mezoterapia osoczem bogatopłytkowym wykonywana jest w celu odmładzania i profilaktyki przeciwstarzeniowej przede wszystkim w okolicy twarzy, szyi, dekoltu, dłoni. W okolicy skóry owłosionej głowy z kolei dla poprawy gęstości i jakości włosów, zatrzymania łysienia i stymulacji odrostu włosów. Stosuje się jej także jako zabieg niwelujący blizny i rozstępy, zwłaszcza w połączeniu z innymi zabiegami na ciało. Ososcze może być także stosowane dla poprawy regeneracji skóry po pilingach chemicznych, laseroterapii czy innch zabiegach medycyny estetycznej.

EFEKTY PO ZABIEGU

Zabieg mezoterapii osoczem bogatopłytkowym składa się z kilku etapów. Pierwszy z nich polega na pobraniu niewielkiej ilość (około 10 – 20 ml) krwi pacjenta do specjalnych probówek, które następnie poddaje się wirowaniu w specjalnej wirówce. Podczas wirowania, które trwa kilka minut, następuje oddzielenie osocza z koncentratem płytek od innych elementów komórkowych takich jak leukocyty czy erytrocyty. Po odwirowaniu krwi odpowiednio przygotowane osocze zostaje pobrane do strzykawki razem z substancją, która aktywuje płytki krwi do produkcji czynników wzrostu. Po delikatnym wymieszaniu przygotowany w taki sposób roztwór jest wstrzykiwany w skórę tego samego pacjenta, któremu została pobrana krew. Osocze wstrzykuje się do skóry stosując klasyczne techniki mezoterapii.

Efekty wampirzego liftingu mogą być widoczne już po pierwszym zabiegu. W ciągu roku zaleca się serię 3 zabiegów wykonywanych w odstępach 3-6 tygodni. Efekty zabiegu utrzymują się od około pół roku do roku w zależności m. in. od stanu wyjściowego skóry, trybu życia i narażenia na czynniki środowiskowe (np.: promieniowanie słoneczne, palenie papierosów, zanieczyszczenia środowiska) oraz od wieku pacjenta. Po 6 miesiącach można wykonać jeden zabieg przypominający.

 • intensywna rewitalizacja skóry
 • wygładzenie i ujędrnienie kolorytu
 • poprawa elastyczności, gęstości i napięcia
 • przebudowa włókien kolagenowych
 • wygładzenie zmarszczek dzięki biostymulacji komórek
 • przyspieszenie procesów gojenia po zabiegach medycyny estetycznej
 • zmniejszenie blizn i rozstępów
 • redukcja cellulitu
 • poprawa gęstości i jakości włosów
 • zatrzymanie łysienia i stymulacja odrostu włosów

CZY OSOCZE JEST W PEŁNI BEZPIECZNE?

Metoda jest bezpieczna i w 100% biokompatybilna bez ryzyka nietolerancji, alergii czy innych reakcji immunologicznych. Prawidłowo wykonany zabieg nie niesie ze sobą ryzyka żadnych niebezpiecznych powikłań. Mogą pojawić się krwiaki jako efekt wielokrotnych nakłuć oraz niewielkie ślady po nakłuciach. Należy podkreślić, że kuracja nie należy do nieprzyjemnych, ponieważ przed każdym zabiegiem stosujemy krem znieczulający dla pełnego komfortu naszych Klientów.

Z zabiegu moga korzystać osoby młode w celu rozpoczęcia profilaktyki przeciwstarzeniowej. U nich efekty będą widoczne dość szybko, ze względu na sprawne mechanizmy naprawcze całego organizmu, w tym także skóry. Jednak najbardziej spektakularne efekty zauważamy w przypadku, kiedy skóra wymaga „naprawy”, czyli u osób w średnim wieku, gdzie objawy starzenia się skóry sa już bardziej widoczne. Zabieg polecany jest wszystkim, którzy borykają się ze skórą zmęczoną, brakiem elastyczności, nierównomiernym kolorytem, skórą suchą, odwodnioną, pozbawioną blasku, zmarszczami, fałdami, bruzdami lub zmniejszeniem gęstości skóry.
Osocze bogatopłytkowe Szczecin – terapia polecana również przez nas osobom poszukującym produktów naturalnych lub uczulonym na inne preparaty.

PRZECIWWSKAZANIA

 • ciąża
 • karmienie piersią
 • choroby krwi
 • leczenie niektórymi antykoagulantami (np. leki przeciwzakrzepowe)
 • aktywna opryszczka
 • aktywne infekcje skórne
 • infekcje ogólnoustrojowe
 • zmiany ropne w obrębie skóry
 • depresja

Wybierz zabieg

cena 3 zabiegów -10%

minut

twarz, szyja, dekolt

120090 minut

skóra głowy

80090 minut

twarz

80090 minut

Korzystając z naszej strony, akceptujesz nasz regulamin. Oświadczasz, że jesteś świadomy używania przez nas plików cookie i podobnych technologii w celu ulepszania i dostosowania treści oraz analizy ruchu.