?> ?>

Aktualności Satori

Osocze bogatopłytkowe

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE – SZCZECIN 

„wampirzy lifting”

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, który wykonujemy w miejscowości Szczecin, a która potocznie zwana jest również wampirzym liftingiem to zabieg odmładzający, w którym wykorzystuje się substancję pobraną z organizmu pacjenta. Osocze bogatopłytkowe to substancja szeroko stosowana w medycynie m.in. w chirurgii, ortopedii czy stomatologii, gdzie wykorzystuje się jej dobroczynne działanie w celu przyśpieszenia gojenia się ran oraz odbudowy i regeneracji tkanek. Działanie to wykorzystano także w medycynie estetycznej, w której osocze bogatopłytkowe jest stosowane do intensywnej odnowy i rewitalizacji skóry. Ososcze wykorzystywane do zabiegu mezoterapii pochodzi od pacjenta, któremu wykonuje się zabieg. Jest to koncentrat płytek krwi, zawierający substancje stymulujące procesy naprawcze czyli tzw. czynniki wzrostu. To własnie one odpowiadają za rozpoczęcie procesów naprawczych w poszczególnych warstwach skóry, indukowanie podziałów komórkowych, stymulowanie syntezy włókien kolagenowych i elastycznych oraz napływ komórek macierzystych. Wszystkie te procesy są ważne dla rewitalizacji skóry i jej odmładzania. W RevitaMed w mieście Szczecin mezoterapia osoczem bogatopłytkowym wykonywana jest w celu odmładzania i profilaktyki przeciwstarzeniowej przede wszystkim w okolicy twarzy, szyi, dekoltu, dłoni. W okolicy skóry owłosionej głowy z kolei dla poprawy gęstości i jakości włosów, zatrzymania łysienia i stymulacji odrostu włosów. Stosuje się jej także jako zabieg niwelujący blizny i rozstępy, zwłaszcza w połączeniu z innymi zabiegami na ciało. Ososcze może być także stosowane dla poprawy regeneracji skóry po pilingach chemicznych, laseroterapii czy innch zabiegach medycyny estetycznej.

EFEKTY PO ZABIEGU

Zabieg mezoterapii osoczem bogatopłytkowym składa się z kilku etapów. Pierwszy z nich polega na pobraniu niewielkiej ilość (około 10 – 20 ml) krwi pacjenta do specjalnych probówek, które następnie poddaje się wirowaniu w specjalnej wirówce. Podczas wirowania, które trwa kilka minut, następuje oddzielenie osocza z koncentratem płytek od innych elementów komórkowych takich jak leukocyty czy erytrocyty. Po odwirowaniu krwi odpowiednio przygotowane osocze zostaje pobrane do strzykawki razem z substancją, która aktywuje płytki krwi do produkcji czynników wzrostu. Po delikatnym wymieszaniu przygotowany w taki sposób roztwór jest wstrzykiwany w skórę tego samego pacjenta, któremu została pobrana krew. Osocze wstrzykuje się do skóry stosując klasyczne techniki mezoterapii.

Efekty wampirzego liftingu mogą być widoczne już po pierwszym zabiegu. W ciągu roku zaleca się serię 3 zabiegów wykonywanych w odstępach 3-6 tygodni. Efekty zabiegu utrzymują się od około pół roku do roku w zależności m. in. od stanu wyjściowego skóry, trybu życia i narażenia na czynniki środowiskowe (np.: promieniowanie słoneczne, palenie papierosów, zanieczyszczenia środowiska) oraz od wieku pacjenta. Po 6 miesiącach można wykonać jeden zabieg przypominający.

 • intensywna rewitalizacja skóry
 • wygładzenie i ujędrnienie kolorytu
 • poprawa elastyczności, gęstości i napięcia
 • przebudowa włókien kolagenowych
 • wygładzenie zmarszczek dzięki biostymulacji komórek
 • przyspieszenie procesów gojenia po zabiegach medycyny estetycznej
 • zmniejszenie blizn i rozstępów
 • redukcja cellulitu
 • poprawa gęstości i jakości włosów
 • zatrzymanie łysienia i stymulacja odrostu włosów

CZY OSOCZE JEST W PEŁNI BEZPIECZNE?

Metoda jest bezpieczna i w 100% biokompatybilna bez ryzyka nietolerancji, alergii czy innych reakcji immunologicznych. Prawidłowo wykonany zabieg nie niesie ze sobą ryzyka żadnych niebezpiecznych powikłań. Mogą pojawić się krwiaki jako efekt wielokrotnych nakłuć oraz niewielkie ślady po nakłuciach. Należy podkreślić, że kuracja nie należy do nieprzyjemnych, ponieważ przed każdym zabiegiem stosujemy krem znieczulający dla pełnego komfortu naszych Klientów.

Z zabiegu moga korzystać osoby młode w celu rozpoczęcia profilaktyki przeciwstarzeniowej. U nich efekty będą widoczne dość szybko, ze względu na sprawne mechanizmy naprawcze całego organizmu, w tym także skóry. Jednak najbardziej spektakularne efekty zauważamy w przypadku, kiedy skóra wymaga „naprawy”, czyli u osób w średnim wieku, gdzie objawy starzenia się skóry sa już bardziej widoczne. Zabieg polecany jest wszystkim, którzy borykają się ze skórą zmęczoną, brakiem elastyczności, nierównomiernym kolorytem, skórą suchą, odwodnioną, pozbawioną blasku, zmarszczami, fałdami, bruzdami lub zmniejszeniem gęstości skóry.
Osocze bogatopłytkowe Szczecin – terapia polecana również przez nas osobom poszukującym produktów naturalnych lub uczulonym na inne preparaty.

PRZECIWWSKAZANIA

 • ciąża
 • karmienie piersią
 • choroby krwi
 • leczenie niektórymi antykoagulantami (np. leki przeciwzakrzepowe)
 • aktywna opryszczka
 • aktywne infekcje skórne
 • infekcje ogólnoustrojowe
 • zmiany ropne w obrębie skóry
 • depresja
czytaj dalej >>>

Mezoterapia igłowa

MEZOTERAPIA IGŁOWA – SZCZECIN

Mezoterapia igłowa to jeden z najlepszych sposobów, dający szybki, trwały i przede wszystkim skuteczny efekt w kwestii odmłodzenia i regeneracji skóry. Pozwala zachować jej naturalny wygląd, przy dość widocznej poprawie samego stanu tkanki. Mezoterapia igłowa należy do jednego z częściej stosowanych zabiegów wśród osób chcących poprawić swój wygląd. Jest ona wykonywana przez specjalistów w naszym gabinecie RevitaMed, mieszczącym się w malowniczym mieście Szczecin. Mezoterapia igłowa pozwala skórze złapać drugi oddech, zapewnia jej świeżość, poprawia elastyczność oraz nadaje młodszy wygląd. Cały proces odbywa się przez wprowadzenie w głębsze warstwy skóry, przy pominięciu samego naskórka substancji aktywnych. Ten krok jest dość istotny, gdyż struktura wierzchniej części skóry nie wchłania tego typu kosmetyków dlatego konieczna jest głębsza implementacja. Trzeba zaznaczyć, że już sama penetracja skóry przez jej nakłuwanie, pozwala pobudzić krążenie napinając zwiotczałe tkanki. Podanie przy tym stosownych substancji aktywnych przyspiesza i utrwala pożądane efekty. Mezoterapia igłowa może być stosowana w przypadku wielu osób, niezależnie od wieku, choć co istotne poczynając od 25 roku życia. Jeżeli skóra posiada przebarwienia słoneczne, niechciane cienie pod oczami lub wymaga zwykłego nawilżenia to ten zabieg jest bardziej niż wskazany. Mezoterapia igłowa  doskonale redukuje niekorzystne efekty czasu, zapewniając stosowne napięcie skóry. Świetnie sprawdzi się u osób o delikatniejszej cerze, mających zwiotczałą, pozbawioną owalu oraz dojrzałą skórę. Co istotne, mezoterapia igłowa  daje sposobność w kwestii łączenia jej z innymi zabiegami. Po więcej informacji oraz indywidualne konsultacje zapraszamy do naszego gabinetu w mieście Szczecin.

Substancje aktywne używane w mezoterapii

 • kwas hialuronowy – poprawia napięcie i elastyczność skóry, zapewnia jej nawilżenie
 • witaminy i minerały – pobudzają procesy w komórkach oraz pozwalają na zachowanie balansu biologicznego w głębszych warstwach skóry
 • koenzymy – pomagają przyspieszyć proces odbudowy tkanek
 • kwasy nukleinowe – zapewniają stosowną stymulację procesów białek
 • L-karnityna – przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, jest częścią procesu lipolizy
 • biotyna – inaczej witamina H, pobudza funkcjonowanie włosów i skóry
 • aminofilina – pobudza przemianę trójglicerydów
 • preparaty złożone – wykazują szerokie spektrum działania

WSKAZANIA

Mezoterapia igłowa jest to dość delikatny i złożony proces, który wymaga wstrzykiwania tuż pod skórę stosownych substancji aktywnych. Te są zawarte w specjalnie dobranych i uprzednio przygotowanych mieszankach leczniczych. Całość jest komponowana w zależności od jej przeznaczenia. tj. rejonu skóry, problemu oraz wieku danej osoby. Roztwór substancji ma na celu polepszyć metabolizm komórek oraz zwiększyć ilość kolagenu i elastyny przez zmuszenie skóry do ich większego wytwarzania. Poprawia to stan cery i to na wielu poziomach. Już po kilku zabiegach, widoczna są pierwsze efekty w kwestii napięcia, jędrności i nawilżenia. Wiele ze zmarszczek znika, a co większe ulegają znacznemu spłyceniu. Skóra nabiera blasku i młodzieńczego wigoru. Wymaga to dużego doświadczenia oraz stosownej aparatury. Nasz gabinet RevitaMed, który funkcjonuje w mieście Szczecin spełnia te kryteria.

Mezoterapia igłowa do zabiegów twarzy, szyi i dekoltu wykorzystuje substancje na bazie kwasu hialuronowego oraz innych indywidualnie indywidualnie dobranych składników. Mowa tutaj o witaminach A, C, E oraz licznych substancjach czynnych pochodzenia roślinnego. Sam kwas hialuronowy jest składnikiem, który jest naturalną częścią budowy skóry. Odpowiada za wiązanie w niej wody, gdzie na jedną cząstkę samego kwasu przypada 250 cząstek H2O. Dostarczane w ten sposób dodatkowe witaminy, nie ulegają utlenianiu i działają antyrodnikowo.

 • odmładzanie, regeneracja i poprawa wyglądu skóry
 • redukcja zmarszczek, zwiotczenia, odwodnienia skóry
 • profilaktyka przeciwzmarszczkowa
 • redukcja cieni, zasinień pod oczami
 • redukcja przebarwień
 • odmłodzenie owalu twarzy
 • ujędrnienie, przywrócenie napięcia i elastyczności skóry
 • leczenie rozstępów i blizn
 • leczenie i profilaktyka wypadania włosów
 • redukcja cellulitu (ramiona, brzuch, uda, pośladki)
 • leczenie miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej

O ZABIEGU

Przebieg zabiegu

Mezoterapia igłowa wymaga specjalnego podejścia z uwagi na podskórne podawanie substancji. Na początek nakłada się na wskazane miejsce maść znieczulającą. Po odczekaniu kilku chwil podaje się indywidualnie dobraną mieszaninę substancji leczniczych. Odbywa się to przez mikro nakłucia skóry na głębokość nie przekraczającą 3 mm i odległościach rzędu 5-10 mm od siebie. Po wszystkim mogą wystąpić zaczerwienienia oraz drobne sińce w miejscach aplikowania, ale te znikają w zaledwie parę dni.

Częstotliwość zabiegów

Już pierwsza wizyta skutkuje poprawą jakości skóry. Przy czym solidne i znacznie bardziej widoczne efekty, mezoterapia igłowa daje po odpowiedniej serii zabiegów. Ich ilość rzecz jasna jest uwarunkowana stanem samej skóry oraz wymaganiami ze strony klienta.

Wiele badań wykazuje, że optymalne rezultaty przynosi wykonywanie 4 do 6 zabiegów, co 7 do 30 dni. Jak wcześniej wspomniano, jest to uzależnione od dolegliwości skóry oraz wykorzystanego preparatu. Dla zachowania samego efektu, sugeruje się przeprowadzanie drobnych zabiegów utrwalających kilka razy do roku.

Zalecenia po zabiegu

Mezoterapia igłowa może być wykonywana, bez względu na porę roku, także okres letni nie jest żadnym problemem. Przy czym po zabiegu zdecydowanie odradza się korzystanie z sauny, basenu, wylegiwania na słońcu, czy wzmożonego wysiłku przez okres 5 dni. Przez pierwsze 2 dni wskazane jest spożywanie większej ilości wody mineralnej, celem lepszego nawodnienia skóry.

Przeciwwskazania

 • alergia na substancje stosowaną podczas zabiegu
 • choroby skóry (infekcje wirusowe i bakteryjne: stany zapalne, aktywna opryszczka)
 • choroby nowotworowe
 • choroby autoimmunologiczne
 • ciąża i okres laktacji
 • stosowanie leków przeciwkrzepliwych
 • skłonność skóry do powstawania bliznowców

czytaj dalej >>>

Konsultacja

czytaj dalej >>>

Manicure

MANICURE

Stylizacja paznokci nie jest związana jedynie z nadaniem im idealnego kształtu, ładnego wyglądu, koloru czy zdobień. Należy pamiętać że nieodzownie wiąże się ona z przestrzeganiem wysokich standardów bezpieczeństwa i higieny. Stosowanie dezynfekcji narzędzi prz pomocy odpowiednich środków chemicznych, następnie używanie autoklawu do ich sterylizacji oraz wykorzysywanie produktów jednorazowego użytku sprawia, że zabiegi takie jak manicure czy pedicure są dla Klienta w pełni bezpieczne i komfortowe. Dzięki temu Klienci naszych Salonów mogą czuć się pewnie, zdrowo i bezpiecznie przy każdym zabiegu. W naszej ofercie znajdziesz manicure:

 • klasyczny
 • japoński
 • SPA
czytaj dalej >>>
Korzystając z naszej strony, akceptujesz nasz regulamin. Oświadczasz, że jesteś świadomy używania przez nas plików cookie i podobnych technologii w celu ulepszania i dostosowania treści oraz analizy ruchu.